5 pomysłów na prezent na mikołajki dla dzieci w szkole

Prezent na mikołajki klasowe nie musi być drogi – w znalezieniu odpowiedniego upominku pomoże Ci wyobraźnia oraz podpowiedzi Twojej pociechy. Co warto podarować 6 grudnia szkolnej przyjaciółce lub koledze z ławki? Oto kilka uniwersalnych pomysłów na prezent na mikołajki dla dzieci, dzięki którym uroczystość będzie pełna uśmiechu i zabawy.

Prezent na mikołajki – jak przygotować się do poszukiwań?

Mikołajki klasowe to popularna uroczystość szkolna, podczas której dzieci obdarowują siebie nawzajem drobnymi upominkami. W skład podarku mogą wchodzić różne rzeczy, w tym słodycze, niedrogie zabawki i gadżety – pułap cenowy ustala zwykle wychowawca klasy. Najczęściej wynosi on od 20 do 40 złotych, jednak zdarza się, że nauczyciel (w porozumieniu z rodzicami) ogłasza większy budżet.

Jak przygotować się do poszukiwań prezentu na mikołajki? Poproś pociechę, aby zaraz po zakończonym losowaniu poinformowała Cię, na kogo trafiła i urządź wspólną burzę mózgów. Na kartce zapisz wszystkie najważniejsze informacje o koleżance lub koledze, której należy wręczyć upominek (m.in. jej zainteresowania i to, czym lubi się bawić) oraz pomysły na potencjalny podarek.

Przeczytaj także: Najpopularniejsze gry edukacyjne dla dzieci idealne na prezent

Prezent na mikołajki do 20 złotych

Masz trudność z zakupem prezentu na mikołajki do szkoły? Za niewiele ponad kilkanaście złotych razem ze swoją pociechą możesz wyczarować zachwycający upominek. Do zakupionej zabawki dołącz własnoręcznie wykonaną kartkę lub ozdobę świąteczną – dzięki niej szkolna uroczystość nabierze niezwykłego, magicznego nastroju!

  1. Prezent na mikołajki – gry i łamigłówki

Gry i łamigłówki są uniwersalnym pomysłem na prezent z okazji szkolnych mikołajek. Klasowej koleżance lub koledze można sprezentować klasyczną planszówkę albo zestaw rozgrywek karcianych, ale też komplet zagadek czy rebusów. Dzięki nim obdarowane dziecko zaprosi do wspólnej zabawy swoich najbliższych oraz przyjaciół ze szkoły, a także poćwiczy różne umiejętności – w tym kreatywność i spryt.

Wskazówka:

Jeżeli poszukujesz wraz z pociechą prezentu dla miłośnika nauk ścisłych, postaw na przenośny zestaw szachów – dzięki niemu bystrzak będzie mógł prowadzić rozgrywki w dowolnym miejscu.

 

  1. Pomysł na szkolne mikołajki – zestawy klocków i minifigurek

Twoje dziecko wspominało Ci, że wylosowana osoba przepada za kolekcjonowaniem minifigurek? Tak się składa, że wiele z nich zakupisz w atrakcyjnych cenach. Co więcej – w sklepach zabawkarskich znajdziesz również wielokolorowe zestawy klocków, nawiązujących swoim wyglądem do znanych gier konsolowych, seriali czy filmów. Dzięki nim koleżanka lub kolega z ławki uzupełni swój zbiór o nowe pojazdy, postacie i budowle!

  1. Ponadczasowy prezent na mikołajki – puzzle

Puzzle nie tylko pozwalają na tworzenie efektownych kompozycji i obrazków – to także sposób na ćwiczenie umiejętności motorycznych. Pamiętaj, że ich wzór i stopień skomplikowania powinien być dostosowany do wieku oraz preferencji wylosowanego dziecka. W sklepie 5.10.15. odnajdziesz zestawy ze zwierzętami oraz krajobrazami, ale też lubianymi przez najmłodszych postaciami z bajek i gier.

Sprawdź też: Znaczenie zabawy w wychowywaniu dzieci

Pomysły na prezent na mikołajki dla dzieci do 30 złotych

Mikołajki to czas zabawy – dzieci razem z nauczycielem spotykają się w klasie na uroczystym rozdawaniu prezentów oraz poczęstunku. Co warto zakupić dla szkolnego przyjaciela dysponując budżetem w wysokości około 30 złotych? Rodzaj upominku uzależnij od hobby wylosowanej osoby lub postaw na jeden z uniwersalnych pomysłów.

  1. Prezent na mikołajki do szkoły – książki

W księgarniach oraz sklepach internetowych bez problemu natrafisz na różne ciekawe książki. Mogą dotyczyć magicznych stworzeń, opowiadać o przygodach szkolnych urwisów, ale też przedstawiać rozterki dorastających czarodziejek. Wśród ofert znajdziesz też tytuły rozwijające zainteresowania dzieci, np. z zakresu astronomii czy biologii. Napisane prostym językiem pomogą zrozumieć zasady otaczającego świata oraz zachęcą do dalszego zagłębiania się w interesującą tematykę.

  1. Coś dla miłośników mody – bransoletki i zegarki

Zarówno kilku-, jak i kilkunastolatkowie uwielbiają wyróżniać się z tłumu! Dlatego podczas szkolnych mikołajek warto podarować wylosowanej osobie jeden z zestawów kreatywnych DIY, dzięki któremu w kilka chwil stworzą oryginalne bransoletki i ozdoby. Innym pomysłem na podkreślenie osobowości koleżanki lub kolegi z ławki są zegarki z ulubionymi postaciami z gier komputerowych czy kreskówek.

W sklepach znajdziesz także wiele innych, równie zachwycających i uniwersalnych prezentów na mikołajki w szkole. Uzupełnieniem upominku może być smaczny łakoć lub niewielki, własnoręcznie zrobiony przez Twoją pociechę gadżet. Pamiętaj – im bardziej zaangażujesz dziecko do mikołajkowych przygotowań, tym więcej wspomnień będzie miało ze szkolnych lat!

To może Cię zainteresować: 5 zabawek i zestawów kreatywnych dla dziewczynki 6+

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane Artykuły